Favorilere Ekle
Yeni
  • 5601
  • Fistalora

Fistalora Maxima Kavrulmuş Tuzlu Siirt Fıstığı 1 Kg

%100 ana çıtlak, 1. KALİTE Siirt Fıstığı

199,90
VAR
  • Fırsat Ürünü

 

Fistalora Siirt Fıstığı 1. Kalite Kavrulmuş Tuzlu Fıstık


Yapısı ve olgun taneleriyle Antep fıstığından gözle görülür biçimde farklı olan Siirt Fıstığı, özellikle kalori değeri ve kolesterol oranı bakımından fark yaratmaktadır. 100 gram Siirt Fıstığı’nda 500 kalori bulunmaktadır. Bir miktar Siirt Fıstığı tüketildiğinde tokluk hissi yarattığı bilinmektedir. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki günlük kavrulmuş Siirt fıstığı tüketilmesi halinde kötü kolesterol LDL %12 oranında düşmektedir. Benzer bir etki ise kan glikozu ve şeker hastalığında yaşanmaktadır. Kan glikozunun %10 oranın düştüğü görülürken Siirt Fıstığı şeker hastalığına karşı da etkilidir. Demir, vitamin ve kalsiyum bakımından zengindir. Siirt Fıstığı kansızlığı önlediği gibi bilinenin aksine kilo alımına sebep olmaz. İçerdiği yüksek antioksidan sayesinde kanser hastalıklarına iyi gelmektedir. 

 

Fistalora Siirt Fıstığı 1. Kalite Kavrulmuş Tuzlu Fıstığın faydaları nelerdir?


Protein ve besin deposu olan Siirt Fıstığı, özellikle A, E, C, B, B1 ve B6 vitaminleri yönünden zengindir. Ruhsal ve fiziksel yönden birçok faydası bulunan Siirt Fıstığı, özellikle kandaki kolestrol dengesini sağladığı için kolestrol hastalarına önerilmektedir. Kan içerisindeki yağ kolesterol dengesini sağlar. Siirt Fıstığı içerisinde yer alan kalsiyum ve fosfor kan basıncının düzelmesi etkisine sahiptir. Kemik ile Diş sağlığı açısından önem arz etmektedir. Bayan ve Erkeklerde cinsel hazzı ve isteği arttırır. Erkeklerde sperm sayısının arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yağsız protein yapısı nedeniyle kilo aldırmaz.

 

 

Kalite

Ürün daha önce hediye olarak gelmişti. Daha sonra kendim maxima kavrulmuş tuzlu fıstık siparişi verdim. O kadar tadım yaptığım Siirt fıstığı arasında açık ara farkla en iyisi. Hem büyüklük, hem kalite, hem tazelik, hem de çıtlaklık yönünden en iyisi. Tavsiye ederim.

Ali Alkan 27 Tem 2021 15:02
Tat

Tazeliği ve tadıyla mü-kem-mel deneyin farkı anlıyacaksıniz.

Nurdan Arı 27 Kas 2020 13:56
Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Fistalora Siirt Fıstığı İşleme Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.