Favorilere Ekle
Yeni
  • 16
  • Fistalora

Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı 500 gr

%100 Makine Çıtlağı Siirt Fıstığı

40,99
VAR
  • Fırsat Ürünü
  • Ücretsiz Kargo

 

Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı 500 gr


Siirt Fıstığının kendi içerisinde pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlarda bir tanesi de fıstıkların pense ile kırılmasıyla elde edilen pense çıtlağı ürünüdür. Ana çatlak Siirt Fıstığı, fıstığın ağaçta çatlaması ile pense çatlağı ise fıstığın fabrika ya da imalathanede çatlatılması ile elde edilmektedir.

 

Ağaçta doğal yollarla çatlamayan fıstıklar, sonradan fabrikada pense ile kırılıp açıldıktan sonra tuzlu ile kavrulmaktadır. Her iki fıstığın da lezzet anlamında pek bir farkı bulunmamaktadır. Elbette burada temel nokta kendi doğal ortamında çatlamayan fıstıkların el değmeden kırılması yani açılması ve sonrasında kavrulmasıdır.

Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı’nın faydaları nelerdir?

Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı’nın çok sayıda yararı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi Siirt Fıstığı’nın A, E, C, B, B1, B3 ve B6 vitaminleri bakımdan zengin olmasıdır. Dolayısıyla kontrollü tüketildiğinde zihin ve fiziksel dinçlik verir, enerji sağlar. Kolestrol dengesini sağlar, kan basıncının düzelmesine yardımcı olur çünkü kalsiyum ve fosfor anlamında zengindir. Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı, vücut için gerekli olan zorunlu yağ asitlerinin en iyi kaynağı olan doymamış yağ asidi içerir. İçerdiği B1 ve B3 vitaminleri sayesinde kan şekerinin yakılmasını sağlar ve kalp sağlığını korur.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Fistalora Siirt Fıstığı İşleme Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.