• Yeni
  • Fırsat
  • Ücretsiz Kargo
  • Hızlı Kargo

Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı 500 gr

  • Fistalora
  • 16
  • VAR

%100 Makine Çıtlağı Siirt Fıstığı

38,90

 

Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı 500 gr


Siirt Fıstığının kendi içerisinde pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlarda bir tanesi de fıstıkların pense ile kırılmasıyla elde edilen pense çıtlağı ürünüdür. Ana çatlak Siirt Fıstığı, fıstığın ağaçta çatlaması ile pense çatlağı ise fıstığın fabrika ya da imalathanede çatlatılması ile elde edilmektedir.

 

Ağaçta doğal yollarla çatlamayan fıstıklar, sonradan fabrikada pense ile kırılıp açıldıktan sonra tuzlu ile kavrulmaktadır. Her iki fıstığın da lezzet anlamında pek bir farkı bulunmamaktadır. Elbette burada temel nokta kendi doğal ortamında çatlamayan fıstıkların el değmeden kırılması yani açılması ve sonrasında kavrulmasıdır.

Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı’nın faydaları nelerdir?

Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı’nın çok sayıda yararı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi Siirt Fıstığı’nın A, E, C, B, B1, B3 ve B6 vitaminleri bakımdan zengin olmasıdır. Dolayısıyla kontrollü tüketildiğinde zihin ve fiziksel dinçlik verir, enerji sağlar. Kolestrol dengesini sağlar, kan basıncının düzelmesine yardımcı olur çünkü kalsiyum ve fosfor anlamında zengindir. Fistalora Pense Çıtlağı Siirt Fıstığı, vücut için gerekli olan zorunlu yağ asitlerinin en iyi kaynağı olan doymamış yağ asidi içerir. İçerdiği B1 ve B3 vitaminleri sayesinde kan şekerinin yakılmasını sağlar ve kalp sağlığını korur.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

KOLAY İADE
KOLAY İADE 15 gün içinde
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 128Bit SSL ile

© 2019 Fistalora Siirt Fıstığı İşletme Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.